Hotel v nebi   Lyže

Lyže

Sjezdové lyžování

Josefův Důl:
Přímo v obci máte ihned možnost výběru z několika sjezdovek. Naleznete zde Ski Lucifer, příjemný menší areál na slunné straně, který nabízí velký vlek Lucifer (500m), malý dětský vlek Lucifer (110m) a vlek Peklo (210m). Je zde i lýžařská škola a hospůdka u vleku.

více informací na www.skilucifer.cz

Dále v obci naleznete ski areál Bukovka, který nabízí velice příjemné lýžování a druhou nejdelší sjezdovku v Jizerských horách. Jsou zde 3 vleky a možnost večerního lýžování. 

Albrechtice v Jizerských horách:
7 km vzdálený Tanvaldský špičák stojí za návštěvu obzvlášť pro náročnější lýžaře. Zde najdete 6 vleků a 1 čtýřsedačkovou lanovku. Nabízí celkem 6,6 km sjezdovek. Nadmorská výška 542 - 812m.

Hrabětice v Jizerských horách:
V areálu Severák naleznete 10 lyžařských vleků a jeden pojezdový koberec. 9 vleků je typu poma a jeden, na sjezdovce Jih, je kotvový. V areálu naleznete i zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most přes silnici. Nabízí celkem 5,2 km sjezdovek. Nadmorská výška 730 - 795m.

Bedříchov:
Ve ski areálu na Bedřichově naleznete 7 lyžařských vleků. 2 vleky z tohoto počtu jsou kotvové a zbylé typu poma. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Nabízí celkem 5,1 km sjezdovek. Nadmorská výška 710 - 802m.

více informací na www.skijizerky.cz
 

Běžky

V tuto chvíli mají lyžaři Jizerské lyžařské magistrály k dispozici více jak 170 km v oblíbeném terénu Jizerských hor. Nejbližší nástupní místo na vyhlášenou Jizerskou Magistrálu je zhruba 900m od našeho hotelu.  
Nejznámější a nejpopulárnější běžecký závod v ČR, Jizerská 50, se zpravidla koná každoročně druhou neděli v lednu a využívá právě tratě Jizerské lyžařské magistrály. První ročník se datuje do roku 1968. V současnosti se Jizerská 50 řadí k věhlasné Světové lize dálkových běhů Worldloppet.

více informací na www.jizerskaops.cz

Kde nás najdete