Hotel v nebi   Okolí

Okolí

Na ubytování v Jizerských horách láká turisty po celý rok především překrásná příroda, zajímavé lokality, hrady a zámky, které se nacházejí v blízkém i vzdálenějším okolí a mnoho dalších zajímavostí, které se v této kouzelné oblasti nacházejí. Co je tedy snazšího, než se vypravit je prozkoumat? Jizerské hory jsou místem plným překvapení. Svou dovolenou si zde totiž užijí nejen milovníci přírody, ale také milovníci architektury. Unikátní stavba Ještědu slibuje krásnou podívanou na okolí Liberce, zatímco v Jablonci si užijí všichni milovníci sportů a koupání. Aktivity si zde najde úplně každý, Jizerské hory totiž jako by prorůstaly cyklotrasami, lyžařskými svahy a pěšími stezkami. 

Několik zajímavostí z okolí:

Josefův Důl - Josefodolská přehrada, Jedlové vodopády, Čertovo kameny, Kristiánov - bývalá sklárská osada, venkovní letní tenisové kurty, jizerská magistrála která láka v zimně na běžky a v létě na horská kola, muzeum místní historie.

Jablonec nad Nisou - vodní sporty a koupání, muzeum skla a bižuterie, tenisová hala, squash, bowling, plavecký bazén, zimní stadion, jízda na koni, v okolí 12 rozhleden.

Jizerské hory - turistika, značené cyklotrasy, Jizerka a její osada, lyžařská magistrála, sjezdové lyžování (Josefův Důl, Bedřichov, Severák, Tanvaldský Špičák).

Liberec - Ještěd (1012m) s lanovkou, zoo a botanická zahrada, centrum Babylon, aqua-park, IQ-landia, plavecký bazén 50m.

Český ráj - Turnov (muzeum), Drábské světničky, Skalní město, Trosky, Hrubá Skála, vyznačené cyklotrasy.

Další zajímavosti - Boskovské jeskyně, zámky Sychrov, Frýdlant, hrady, Maloskalsko, Jičín, zimní středisko Harrachov, pramen Labe a mnoho dalších.

Kde nás najdete